ico_video

Kanál Zdendovy Amatérské FIlmové ONanie  na 

STUDNICE V ZIMĚ │ 2024
Klasický zimní výstup na Černostudniční věž, Kladívko, Čertovu hlavičku a Černostudniční věžičku v lednu 2024.
Dospívání Alisterus scapularis │ 2024
Dospívání samečka Alisterus scapularis ve spojitosti s narozeninami ZBzH.
MÁŇA a DRÁBSKÝ KONÍK │ film o filmu │ 2023
Dospívání samečka Alisterus scapularis ve spojitosti s narozeninami ZBzH.
MÁŇA a DRÁBSKÝ KONÍK na Drábovně │ 2023
Klasický výstup na Máňu Údolní cestou VII od Vratislava Kalfeřta z roku 1950 a Drábského koníka Západní hranou V od Valeriána Karouška z roku 1945. Jedná se o dvě dominanty lezecké oblasti Drábovna nad Malou Skalou. Na pozadí impozantních lezeckých výkonů se odehrává šokující drama malého bezbranného nemluvněte.
Článek s diskuzí na Lezci zde.
Trailer k novému filmu ZAFION – MÁŇA a DRÁBSKÝ KONÍK na Drábovně │ 2023
Trailer k novému filmu ZAFION z lezecké oblasti Drábovna.
Reklama na PRAZDROJ určená pro finskou televizi
Byl jsem požádán, abych natočil reklamu na Pilsner Urquell, která se bude vysílat ve finských televizích, protože Prazdroj chce v této skandinávské zemi posílit svůj tržní podíl na 120%. Spojil jsem příjemné s užitečným a toto je výsledek. Ve videu vystupují: papoušek nádherný, papoušek horský, papoušek královský, rosela pestrá a andulka vlnkovaná. Původní finské znění (Saku Järvinen) s českými titulky.
Podkarpatská Rus │ Polonina Piškoňa, Ťapeš, Koločava, Chust 2023
Můj sólo výlet do Zakarpatí v květnu 2023, konkrétně jsem navštívil poloninu Piškoňa, horu Ťapeš, vesnici Koločavu a město Chust.
HORE ZDAR 2023 na Rohové věži v Betlémkách
Hore Zdar 2023 na Rohové věži v Betlémkách jako náhradní cíl, když jsme museli kvůli absolutní nedisciplinovanosti Páji vzdát traverz Fitz Roy v Patagonii. Článek s diskuzí na Lezec.cz zde.
Papouškárna │ chovná sezóna 2022
Zhodnocení druhé chovné sezóny 2022 v naší Papouškárně.
MAJÁK na Křižáku │ Východní cesta │ 2022 
Pozdně letní drama z adršpašských náleven s klasickým výstupem na Maják – první vylezenou věž na Křížovém vrchu. Prvovýstup se podařil německým lezcům G. Richterovi a R. Glatzerovi 20. srpna 1925.
Trailer k novému filmu ZAFION – Maják na Křižáku │ 2022
Trailer k novému filmu ZAFION z prostředí adršpašských náleven.
Papouškárna – Jak rozeznat pohlaví u papouška královského? 2022
Rozpoznání pohlaví u mladého jedince papouška královského není pro začínající chovatele zcela jednoduchá záležitost. Pár znaků vedoucích k odlišení samce a samice existuje a v tomto videu se pokusím ty základní shrnout a ukázat. Nakonec se dle analýzy DNA dozvíte, zda mám skutečně pár nebo ne.
Papouškárna – nový krmný pult 2022
Instalace nového krmného pultu koupeného z výborného eshopu spokojenypapousek.cz, se kterým mám ty nejlepší zkušenosti.
Papouškárna – chov australských papoušků v zimě 2021
Pár základních principů, které je dobré dodržet, aby papouškům bylo v zimním období dobře.
Papouškárna – 1. chovná sezóna 2021
Zhodnocení první chovné sezóny v naší Papouškárně, kde chováme australské papoušky.
Šikmá věž v Prachově 2021
Klasický výstup Západní cestou na Šikmou věž v Prachově. Prvovýstup z roku 1934 od Josefa Janeby, R. O. Baušeho, O. Douska a F. Zamastila. Ve filmu uvidíte mimojiné velký souboj mezi Coronou a Prazdrojem a autoři odhalí jednu velkou novinu. Článek s diskuzí na Lezec.cz zde.
První pytel 2021 na Červených skalách v Jizerkách
Aprílový ZAFION, premiéra 1. 4. 2021. Pokračování našeho zimního lezení v Jizerkách v lednu 2021, tentokrát na Červených skalách. Diváci se dozví původ názvu těchto skal.
Neutrál BERANY – PLAVY Extension 2021
Legendární lyžařský závod Pražská 100 očima jejího vítěze z roku 2021. Trať vede v centru Prahy přes Karlův most a cíl je na Staroměstském náměstí. Praha je kolébkou českého lyžování – již v lednu 1887 zde jako první člověk v českých zemích sjel Václavské náměstí od Muzea na Můstek český pokrokový borec Josef Rössler-Ořovský.
Lyžování na Karlově mostě v Praze 2021
Legendární lyžařský závod Pražská 100 očima jejího vítěze z roku 2021. Trať vede v centru Prahy přes Karlův most a cíl je na Staroměstském náměstí. Praha je kolébkou českého lyžování – již v lednu 1887 zde jako první člověk v českých zemích sjel Václavské náměstí od Muzea na Můstek český pokrokový borec Josef Rössler-Ořovský.
Hore Zdar 2021 na Jízdence v Jizerkách
Hore Zdar 2021 na Jízdence v Jizerských Srázech. Ve filmu dojde k velkému a překvapivému odhalení sexuální identity obou lezců. Článek s diskuzí na Lezec.cz je zde.
Pour Feliciter 2021
PF 2021 pro všechny fanoušky legendárního filmového studia ZAFION.
Poslední slanění 2020 na Čertově kameni
Naše poslední slanění roku 2020 na Čertově kameni v Jizerkách pojaté jako poslední slanění v období tzv. druhé primuliády na podzim roku 2022. Článek na Lezec.cz s diskuzí zde.
Poslední slanění 2020 na Čertově kameni – TRAILER
Trailer k novému filmu ZAFION, který bude mít premiéru na čerty 5. prosince 2020.
Slavnostní otevření Papouškárny 2020
Slavnostní otevření naší Papouškárny v Huti, kde chováme australské papoušky. Konkrétně neofémy modrohlavé, papoušky horské kouřové, papoušky nádherné a rosely pestré.
Krombholzova cesta na Rajskou věž v Příhrazech a změna pravidel lezení na písku 2020
Klasický výstup Krombholzovou cestou na Rajskou věž v Příhrazech v době klimatické změny, kdy zažíváme podle vědců největší sucho za posledních 500 let. S tím je spojena nevyhnutelná reakce ČHS, který je nucen změnit pravidla lezení na pískovci. Článek na Lezec.cz s diskuzí zde.
Trailer k novému filmu ZAFION 2020
Upoutávka k novému filmu ZAFION, který má premiéru na youtube v pátek 24. července 2020 ve 21:00 hodin SEČ.
Neutrál: ODPANĚNÍ Čížkovice – Železný Brod 2020
Dal jsem se na nový koníček – jízda na neutrál kam jen to jde! Toto je moje přijímací řízení mezi šlechtu Neutral Riders.
Turecká hlava ve Sloupu – lezení v době koronaviru 2020
Klasický výstup na Tureckou hlavu ve Sloupu Údolní cestou od Rudolfa Kauschky, Augusta Steinjana, Rudolfa Thama z léta 1919. Leze Zdenda Bouda z Hutě a Pája Draštíková ze Lhoty v nelehké době restrikcí kvůli koronaviru. Film obsahuje některé netradiční finty právě proti šíření COVID 19. Článek na Lezec.cz s diskuzí zde.
Háčkovy HoreZdary na Zbirůžku v době koronaviru 2020
Legendární český himalájista Háček se uprostřed koronavirové epidemie pokouší o HoreZdary ve své nejoblíbenější pískovcové oblasti v dresu ZAFION. Článek na Lezec.cz s diskuzí zde.
Dodržování opatření proti šíření koronaviru v Huti 2020
Kterak se dodržují opatření vlády ČR proti šíření koronaviru v Huti.
Hore Zdar 2020 na Botě na Kozinci
Hned 1. ledna 2020 po bujaré silvestrovské oslavě jsme vyrazili na Hore Zdar na krásnou štíhlou věž Botu na Kozinci. Probíhající odbourávání alkoholu je patrné především na mě.
Fuerteventura 2019
Výlet do tepla v prosinci 2019 se čtyřletým Ozzym, pro kterého je tento film určen především..
Jizerský Qaker 2019
Reportáž z kultovního lezeckého závodu Jizerský Qaker, který se koná v Jizerkách. Start i cíl je v legendární hospodě U Kozy v Oldřichovském sedle a závodníci sbírají body za vylezené vrcholy 50 vylosovaných soutěžních věží.
Hüttlerweg [Hitlerweg] na Ernst-Schulze Stein v oblasti Oybin 2019
Klasické pískovcové lezení na Oybině, konkrétně na Ernst-Schulze Stein jsme si vylezli Hüttlerweg [Hitlerweg] a na Krumme Tante Alter weg. Článek na Lezci.cz s bohatou a pikantní diskuzí zde.
Otto ‚Locki‘ Rülke ESQUIRE 2019
Přelez cest legendárního saského lezce Otto ‚Locki‘ Rülkeho (*1898 †1947) v Prachovských skalách. Článek na Lezci.cz s diskuzí zde.
Zbirožský fanatismus 2019
Oslava mé srdeční pískovcové oblasti Zbirohy a přelez dvou hvězdičkových cest – Západní cesta na Sněm a Cesta Zbirožských fanatiků na Přilepenou. Článek na Lezci.cz s diskuzí zde.
Bandera Tour – Lvov, Lutsk, Ternopil 2019
Pouť po ukrajinské Haliči a Volyni po stopách Stepana Bandery s Ozzym.
Hore Zdar Zbirohy 2019
Hore Zdar 2019 na Jakubici, Maňáskovi, Žejdlíku, Vradišti a Vratidlu na Zbirohách. Článek na Lezci.cz s diskuzí zde.
Lanzarote – Planeta Mars 2018
Pánská jízda s Ozzym do teplých krajů pojatá jako vesmírná mise dvou českých astronautů na rudou planetu.
Mumlavská věž – Krkonoše 2018
Horolezecko-qakerský výstup na Mumlavskou věž v Krkonoších aneb svérázná gratulace Zdendovi „Háčkovi“ Hákovi k jeho excelentním lezeckým výkonům aneb oslava nadcházejícího zimního období v našich Sudetech.
První vajíčka – Slepičárna Huť 2018
Radost z prvních vajíček ve slepičí farmě Huť.
Fifanův sokolík na Ocún ve Skaláku – FILM O FILMU 2018
Veselé historky z natáčení aneb film o filmu včetně elegantního lezení Fifanova sokolíku výhradně v podání Páji.
Fifanův sokolík na Ocún ve Skaláku 2018
Výstup legendární cestou od Ladislava „Fifana“ Vodháněla a Josky Smítky z roku 1942 na skalácký Ocún. První moje video se záběry z dronu, za což moc děkuji kamarádovi Fandovi. Článek na Lezci zde.
Podkarpatská Rus a východní Slovensko na kole 2018
Pánská jízda na kole s Ozzym po Podkarpatské Rusi a východním Slovensku, kdy jsme navštívili Ubľu, Perečín, Užgorod, Berehovo, dřevěné kostelíky na východním Slovensku a tanky po druhé světové válce ve Svidníku, Údolí Smrti v Kapišové a v Dukelském průsmyku.
Polubenský hřib – pseudoviklan v Jizerkách 2018
Lezení na skalní hřib v Kořenově v Jizerských horách a ukotvení krabice na vrcholovou knížku. Natočeno ke třetím narozeninám Ozzyho.
Pilíř u Chrudimky v Pardubicích 2018
Industriální lezení na Pilíři u Chrudimky v Pardubicích s Pájou. Zajímavý lezecký objekt s historií lezení od roku 1959. Článek s bohatou diskuzí na lezec.cz.
Jizerské tisícovky na lyžích 2018
Přejezd všech čtrnácti českých jizerskohorských tisícovek na běžkách.
Čertova hlavička na Černé Studnici 2018
Zimní výstup na žulovou věžičku ve skupině Čertových skal na Černé Studnici, který jsme podnikli s Ozzym na začátku února 2018. Testování nové techniky a nabírání nových zkušeností.
Wiessmies 4017 m – Švýcarsko 2011
Po 6ti letech archivy vydali surové záběry z našeho výletu do Švýcarska, který sloužil jako příprava na Pamír. Tenkrát jsme si vylezli na čtyřtisícovku Wiessmies ve Walliských Alpách.
Jizerský Qaker 2017
Reportáž z kultovního lezeckého závodu Jizerský Qaker, který se koná v Jizerkách. Start i cíl je v legendární hospodě U Kozy v Oldřichovském sedle a závodníci sbírají body za vylezené vrcholy vylosovaných soutěžních věží z celých Jizerek.
Klokočské skály – Radnice 2017
Výstup Normální cestou na krásnou dominantu Klokočských skal věž Radnici během slunného červnového dopoledne. Tuto cestu vylezli poprvé sudetští Němci na začátku 30. let 20. století. Článek s diskuzí na lezec.cz.
Írán 2013 – severozápad země, íránský Kurdistán
Toto video zachycuje náš druhý výlet po úžasné Persii. Nezapomenutelně se mi vryl do paměti íránský Kurdistán se svým hlavním městem Sanandaj, Marivan a Howraman na hranicích s Irákem, nejstarší město světa Hamadan, kosmopolitní Tabríz, Kandovan z jiné planety, někdejší hlavní město Persie Qazvín, město íránských nožířů Zandjan a pouští Kashan. Írán a Íránce zkrátka miluji. Cestopis a fotogalerie zde.
Sněžné věžičky na běžkách 2017
Jak jsme si (ne)zalezli s Adamem Ondrou aneb krásný slunečný březnový výlet na běžkách do centrálních Jizerek s výstupem na Sněžnou hlavičku. Článek na lezec.cz.
Kladívko – Hore Zdar 2017
Výstup na Kladívko na hřebeni Černé Studnice v krásný zimních podmínkách. Den před narozeninami jsem si udělal radost pěkným Hore Zdarem, tak jsem si říkal, že to chce nějakou srandu. Článek na lezec.cz.
Podkarpatská Rus – údolí řeky Už 2016
Další čundr na Podkarpatské Rusi. Tentokrát jsem se potuloval v údolí řeky Už a obdivoval jsem nádherné dřevěné kostelíky a karpatský semmering vedoucí do Užockého průsmyku, který byl za první světové války dějištěm krutých bojů. Cestopis a fotogalerie zde.
ico_snbrokytnice_videoMoje SNB začátky v Rokytnici 2016
V rámci hlubokých změn v mém životě jsem si mimojiné pořídil prkno a začátkem dubna jsem ukončil v Rokytnici svou první sezonu. Počasí vyšlo a můj šestý pokus na snb mě ohromně bavil.
ico_borzava_videoPodkarpatská Rus – Boržava 2015
Můj sólo výlet na Podkarpatskou Rus, tentokrát přechod poloniny Boržava a poté relax ve vinařském městě Berehovo. Cestopis a fotogalerie zde.
iko_madeira_videoMadeira 2014
Už tradiční únik do teplých krajů před sychravým podzimním počasím u nás. Tentokrát to vyhrál portugalský květináč uprostřed Atlantiku.
ico_video_pisciFree solo climber Marek J. Vavřinec alias Písči 2014
Klipová srandička, kterou jsme natočili s kamarádem Markem J. Vavřincem poslední říjnový víkend na jizerskohorské žule. Naše reakce na extrémní lezecká videa, kde metrosexuálové lezou cesty obtížnosti X a výš.
2014_jerevan_videoJerevan 2014
Krátký timelapse z Jerevanu. Poslední den v Arménii jsem konečně na chvíli vytáhl kamerku a kolem jerevanských kaskád a na Náměstí republiky natočil pár timelapse záběrů. Video bez jakýchkoliv ambicí.
svidovec_2014Podkarpatská Rus – přechod poloniny Svidovec 2014
Náš přechod poloniny Svidovec na Podkarpatské Rusi z Kvasů přes Usť Čornou do Koločavy v květnu 2014. Počasí nám v horách přálo a výhledy byly famózní. Cestopis a fotogalerie zde.
film_ico_iran2012Vysoké Tatry – Kriváň double – Zima 2014
Náš tradiční výlet na sklonku zimy do Tater (7. – 9. března 2014). První den bylo oblačno a z vrcholu Kriváně jsme prakticky nic neviděli. Ráno, když jsme se probudili pod Malým Kriváněm, byla obloha vymetená a tak jsme si to prostě museli zopakovat a panoramata byly úžasné. Článek a fotogalerie zde.
film_ico_iran2012Poprvé v Persii 2012
Náš první krásný výlet do Íránu v roce 2012. Navštívili jsme hlavní město Teheran, Kaspické moře u Babolsaru, svaté město Mashhad, oázu Tabas, pouštní město Yazd, město básníků Shiraz, Busher u Perského zálivu a krásný Esfahan. Cestopis a fotogalerie zde.
film_ico_krabathor_orthodoxKrabathor „ORTHODOX“ versus Hyundai i30 2013
Nápad natočit roadmovie klip ke skladbě „Orthodox“ mé oblíbené kapely KRABATHOR. V hlavě jsem měl mnoho variací záběrů, ale ve finále jsem jich stihl kvůli zapadajícímu slunci realizovat jen část. Střih byla rychlovka. Omylem to není v HD kvalitě ale jen 700 x 400 px. Za zmínku stojí datum natáčení 19. ledna 2014. Vypadá to spíš na jaro. Kamera: ACTIONPRO X7, detaily SONY HDR-TG3.
film_ico_tenerife2013Tenerife 2013
Začátek prosince 2013 jsme strávili na ostrově věčného jara – Tenerife, což si samozřejmě vyloženě říkalo o další seznamování s novou outdoorovou kamerkou Actionpro X7. Napadlo mě pojmout film jako vzpomínku z daleké budoucnosti, de facto moje první sci-fi 🙂
film_ico_rajbas_dekovackaFestival Rajbas 2013 – děkovačka
Na filmovém festivalu amatérských filmů Rajbas 2013 získal můj film THE Nose: Přelez legendární cesty v (českých) Yosemitech cenu poroty v soutěži Okem dobrodruha. Jelikož jsem nemohl být přítomen na vyhlašování, tak jsem natočil krátkou videoděkovačku, která byla odvysílána na vyhlašování v kině v Blansku před 350 diváky. Výsledky festivalu zde.
film_ico_slackline_startersSlackline Starters 2013
Na sametový svátek vyšlo krásné počasí, tak jsme natáhli v Huti lajnu a vzali s sebou i kameru, abychom natočili naše slackline začátky (většina točená Actionpro X7, pár detailů Sony HDR-TG3). Zuzka ťape, já tápu, jako bych měl dvojku v žíle 🙂
film_ico_snezna_hlavickaSněžná hlavička – Jizerky 2013
Pro testování nové outdorové kamerky ACTIONPRO X7 jsem si vymyslel cyklistický výlet s výstupem na Sněžnou hlavičku. Pojali jsme to jako grotesku, proto jsem udělal i černobílou verzi. První experimenty se zrychlenými záběry.
film_ico_podkarpatskarus2013Podkarpatská Rus – Hoverla 2013
Videoreport z cesty na Podkarpatskou Rus. Na hřebenech Karpat nás zastihla opravdu poctivá bouřka a proto jsem z důležitého momentu výletu neměl filmový materiál. Toto jsem byl nucen vyřešit triviálními obrázky (na jiné se nezmůžu) a prostým komentářem. Cestopis a fotogalerie zde.
film_ico_deicideDEICIDE, Nová Chmelnice, Praha, 6. 3. 2013
Na pražský koncert DEICIDE, který se konal 6. března 2013 v pražském klubu Nová Chmelnice, mě napadlo vzít s sebou foťák (malý příručák Fuji X10). Na focení nebylo světlo, tak jsem na místě pořídil pár filmových záznamů a doma dal dohromady. Můj první klip 🙂
film_ico_the_noseTHE NOSE: Přelez legendární cesty v (českých) Yosemitech 2012
Výstup legendární údolní stěnou Nosu v Jizerkách si zaslouží víc než jen prostičké video. Myšlenku o fikci s Nosem na El Capa v Yosemitech ve mě zrála dva měsíce a v září 2012 jsme šli na věc. Největší sranda byla při dotáčkách mimo stěnu 🙂 Tento film dostal speciální cenu na amatérském filmové festivalu Rajbas 2013. Více o natáčení zde. Článek na lezec.cz.
film_ico_uhlirova_capkaJizerky – Uhlířova čapka – Čihulova cesta 2012
Jelikož dlouho pršelo a na písek to nebylo, tak jsme se vydali do Jizerek. Takřka přesně na výročí 55. let od prvovýstupu Čihulovou cestou na Uhlířovu Čapku jsme se touto linií vydali i my. Hudba od Ajeťáků byla po mém výkonu ve stěně jasná volba 🙂 Článek o natáčení zde.
film_ico_belianske_tatry_2012Zimní Belianské Tatry 2012
V zimě 2012 jsme Tatry navštívili dvakrát. Poprvé jsme dostali dost výrazně za uši a z tohoto výletu moc použitelného materiálu nebylo. Podruhé jsme se toulali s pomalázkou na východě Tater a tam zase chyběla nějaká akce. Ale užili jsme si to i tak. Cestopis zde.
film_ico_pamirska_diarea2011Pamírská Diarea – Bagush – Tádžikistán 2011
V roce 2011 jsem se vrátil na Pamír s cílem vystoupit na Pik Majakovského. Bohužel jsme zvolili špatnou přístupovou trasu přes hory Bagush. Dva týdny jsme bojovali v terénu. Na vysněnou horu jsme se nedostali. I tak jsme si užili nezapomenutelný čas v horách bez lidí i dole v údolí a jednoznačně to stálo za to. Cestopis a fotogalerie zde.
film_ico_pamirska_olympiada2009Pamírská Olympiáda – Saryshitcharv – Tádžikistán 2009
V létě 2009 jsme navštívili pamírskou dolinu Sarychitcharv ve vzdáleném Váchánu. Čtrnáct dní mimo civilizaci, jeden člen výpravy takřka týden nevěděl o světě, mě a Vladimírovi se povedl možná první český výstup na Pik Moskevské Olympiády (5883 m)…tohle byl hodně zážitkový výlet. Cestopis a fotogalerie zde.
film_ico_kgz2010Tian Shan – Chong Ak Suu – Kyrgyzstan 2010
V roce 2010 jsme původně plánovali dolinu Djanaydartaka v severním Pamíru. Kvůli nepokojům v této části Kyrgyzstánu jsme byli nuceni zůstat na severu země převážně v pohoří Kjungey Alatau a u jezera Issyk Kul. Podařil se nám výstup na krásný štít Kantbastau a Bílý Klobouk. Cestopis a fotogalerie zde.
film_ico_tatry_solisko2011Vysoké Tatry – Solisko 2011
Druhé zimní Tatry 2011, tentokrát Furkotská dolina. Spali jsme na Chatě pod Soliskem a počasí nám tentokrát přálo. Cestopis a fotogalerie zde.
film_ico_tatry_vysoka2011Vysoké Tatry – Východní Vysoká 2011
Zimní Tatry 2011. Původní plán přejít ze Sliezského domu přes Polský hřeben na Zbojandu nevyšel kvůli počasí. Byli jsme rádi, že jsme po noci strávené ve stanu v horních partiích Velické doliny slezli na Sliezský dom. Naštěstí jsme zbrkle neodpískali celý výlet a nešli jsme ještě dolů pod hory. Zůstali jsme další noc na Slezáku a druhý den za krásného počasí jsme dali Východní Vysokou. Cestopis a fotogalerie zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.