FILM Jizerky: Uhlířova čapka – Čihulova cesta

Jelikož je letošní Medard obzvlášť poctivý, tak jsem musel na Cyrilo-metodějské svátky (6. VII. 2012) změnit pískovcové plány na Čihulovu cestu na Uhlířovu čapku. Kolem této klasiky už chodíme dlouho a je ostuda, že jsme ji ještě nelezli. Napadlo mě vzít s sebou kameru a zkusit si poprvé natočit něco z lezení.

Samotná cesta je moc pěkná klasika. Nástup je snadným jištěným traverzem zleva do prvního komínu, jím lehce klasickým komínovým stylem vzhůru. Na jeho konci se nachází možnost tutového jištění – hodiny. Klíčové místo cesty je traverz doleva do hlavního komína. V traverzové ruční spárce dlouhé necelý metr je též možnost dobrého jištění friendem. Žáby drží, stupy jsou po jemných krystalech. Mě se osvědčil tento styl traverzování: zhruba do 2/3 traverzu dát pravou ruku na tutovou žábu, nohama se postavit na krystaly a levou rukou hlubokou žábu dlaní vzhůru. V tento moment pravou rukou vzít pravou hranu komínu a tělo se samo překlápí dovnitřku komína. Již v bezpečí komína se člověk narovná. Snadno komínem ke kruhu a další traverz doprava. Žáby opět dobré, krystaly na nohy též. Dolez bezproblémový.

Ještě jsme si vylezli pár cest na Hradbách a Panence a tím jsme zpečetili vydařený den. Při střihu videa z Čihulovky jsem si poprvé vyzkoušel efekt zrychlení a poprvé jsem dal do videa klasickou hudbu.

Video v originální velikosti si můžete stáhnout zde (*.avi, 327 MB).

FOTOGALERIE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.