Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserva 23

zacapaTakřka pověstmi opředený král. Směs 6ti až 23ti letých rumů, které zrají v dubových sudech po bourbonu a sherry v guatemalských horách v nadmořské výšce 2300 m. Asi nejmasovější kvalitní karibský rum u nás, komu aspoň trochu rum chutná, musí zkusit.

Jeden z prvních rumů, které jsem měl tu čest poslat do svých útrob. První setkání nám spolu vyšlo tak nějak hodně moc povedeně. Teď s odstupem musím říci, že u mě o půl kroku pokulhává za El Doradem, ale pořád se s přehledem vejde na „bednu“.

Ve velmi hutné vůni cítím novou kůži, kávu, rozinky. Aroma je dost intenzivní a dává předzvěst silného zážitku. Když začnu čichat ke sklence delší dobu objevuje se mírně umělá vůně nějakého parfému. V chuti u mě převládá rozumná sladkost (ale v menší míře než u El Dorado 12), po chvilce se mírně ozve alkohol, ale hned zase ustoupí. Radost mi dělá povalovat si Zacapu na jazyku co nejdéle. To mi pak v hlavě vznikají opravdu nosné myšlenky. Celkově však vůně přebíjí chuť. Dozvuk je už zase výrazný a dlouhý, hutný, kůže s kávou. Jazyk vyschne, zhrubne a chce další pomazlení.

Litrová lahev se dá sehnat kolem litru korun, což je na takovou kvalitu OK.

rank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottle

85 %

Guatemala

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.