Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserva 23

zacapaTakřka pověstmi opředený král. Směs 6ti až 23ti letých rumů, které zrají v dubových sudech po bourbonu a sherry v guatemalských horách v nadmořské výšce 2300 m. Asi nejmasovější kvalitní karibský rum u nás, komu aspoň trochu rum chutná, musí zkusit.

Jeden z prvních rumů, které jsem měl tu čest poslat do svých útrob. První setkání nám spolu vyšlo tak nějak hodně moc povedeně. Teď s odstupem musím říci, že u mě o půl kroku pokulhává za El Doradem, ale pořád se s přehledem vejde na „bednu“.

Ve velmi hutné vůni cítím novou kůži, kávu, rozinky. Aroma je dost intenzivní a dává předzvěst silného zážitku. Když začnu čichat ke sklence delší dobu objevuje se mírně umělá vůně nějakého parfému. V chuti u mě převládá rozumná sladkost (ale v menší míře než u El Dorado 12), po chvilce se mírně ozve alkohol, ale hned zase ustoupí. Radost mi dělá povalovat si Zacapu na jazyku co nejdéle. To mi pak v hlavě vznikají opravdu nosné myšlenky. Celkově však vůně přebíjí chuť. Dozvuk je už zase výrazný a dlouhý, hutný, kůže s kávou. Jazyk vyschne, zhrubne a chce další pomazlení.

Litrová lahev se dá sehnat kolem litru korun, což je na takovou kvalitu OK.

rank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottle

85 %

Guatemala


rumy-728x90-1493886825.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.