Zaměstnání snů? Doktor na Tenerife

zdenda_oko_tenerife
Moje pravé oko není stoprocentní.

Před vánoci 2013 jsme si prohřáli kosti na Tenerife, ostrově věčného jara. Byl to výborný nápad, opuštění české sychravé šedi bodlo. Bohužel jsem si tam prožil nepěkný zánět spojivek a dokonce jsem musel vyhledat lékařskou pomoc. Ta spočívala ve dvou návštěvách doktorky Camelie Nela Sasu v Puerto de Santiago.

První návštěva vypadala tak, že doktorka celých 60 vteřin prohlížela mé oko a dalších devět minut vypisovala účet na 84 EUR za její službu a recept na oční kapky a mast. Za medikamenty jsem v lékárně zaplatil 6,12 EUR a opravdu pomohly. Druhá závěrečná návštěva doktorky se konala o tři dny později. Trvala rovněž deset minut. Stav mého oka doktorka tentokrát zhodnotila z pohodlí svého křesílka na dálku. Pak už se vrhla na vypisování lékařské zprávy pro pojišťovnu a účtu v celkové výši 210 EUR.

Cestovní pojištění u pojišťovny AXA mě přišlo na 168 Kč. Pojistnou událost jsem po telefonu nahlásil a popsal asistenční službě pojišťovny před první návštěvou lékaře. Výdaje u doktorky jsem platil na místě platební kartou, platbu v lékárně jsem provedl v hotovosti. Celková cena za 20 minut svých služeb si doktorka naúčtovala 294 EUR. Pojišťovna AXA mi zpětně proplatila veškeré zdokladované výdaje ve výši 8 234 Kč.

Jednoduchou násobilkou se dostáváme k hodinové sazbě doktorky na Tenerife ve výši 882 EUR. Při standardní pracovní době 7,5 hodiny/den a 21 dnech/měsíc to vychází na pěkných 138 915 EUR (při kurzu 27,50 Kč/EUR pak 3 820 163 Kč/měsíc nebo 45 841 950 Kč/rok). Myslím, že doktorka na Tenerife se může směle porovnávat s průměrným fotbalistou v bundeslize nebo průměrným hokejistou v NHL 🙂 Ceny doktorky Camelie mi nepřijdou normální. Ten svět se řídí do pr*ele, tento systém se nemůže dlouhodobě udržet životaschopným.

Doplnění: doktorku Camelii Nela Sasu v Puerto de Santiago prostě nebrat! Kamarád našel na internetu podobný případ s touto dámou. Asi jsem vypadal jako somrák z východu, protože v tomto případě účtovala o řád vyšší cifry 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.