Dictador Cafe 100 Months aged rum

dictador_cafe_100Dictador Cafe 100 Months aged rum patří k nejzajímavějším rumům, co jsem kdy měl a navíc od prvního okamžiku okupuje nejvyšší příčky mého rumového žebříčku. Bez debat. Při výrobě byl po zrání 100 měsíců v dubových sudech po bourbonu  přefiltrován přes zrnka kolumbijské arabiky a tenhle trik udělal velké divy.

Flašku zdobí na hrdle orel. Barva rumu je středně tmavá. Po nalití je cítit průměrné aroma, které rozhodně nevěští nic velkého, spíš štiplavý rum. Tato domněnka se ukáže chybnou ihned po nalití vzorku rumu na jazyk. Alkohol neštípe, ale co je zajímavé – zatím není cítit žádná výrazná chuť, možná trochu karamel, žádná velká sladkost. V každém případě jsme pořád u průměrného rumu. Neuvěřitelný obrat přijde až dvě tři vteřiny po polknutí. To se Vám panečku rozjede po celé dutině ústní nádherná kávová chuť, která mě teda dostává. Teď když ho znám, tak si užívám právě to všechno „nevýrazné“ co předchází tomuto fantastickému konci, který je navíc ohromně dlouhý.

Na výsost originální rum, který si zaslouží velkou pozornost. Je možné, že se tohoto Dictadora člověk může přepít, ale jednou za čas (a dovedu si představit, že ten čas nebude tak dlouhý) to je perfektní vytržení z reality.

rank_bottle

rank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottle85%

Kolumbie
Recenze na whisky.nethar.cz/forum
Oficiální stránky výrobce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.