Presidente Marti 15 yo

rum_presidenteŽádné recenze na tento rum jsem si nečetl, ale nějak podvědomně jsem ho zkusit chtěl už dlouho. Přecijen „Presidente“ není název pro něco průměrného…

Hned po otevření a přičichnutí můj optimismus ještě poposkočil nahoru, protože přesně tuhle vůni mám na rumech rád – sladká, výrazně rumová, kůže… Barva ve sklenici je hodně tmavá a celkově je rum hustý. Vypadá prostě poctivě.

Na jazyku pokračuje v koncertu sladkých chutí. To co jsem před chvílí cítil nosem, tak se potvrzuje i v ústech a je to naprostá paráda. Mírné štípnutí alkoholu, ale zcela v rámci příjemnosti, jen abych věděl, že k volantu teď cesta nevede. Cítím rozinky, možná lehce čokoládu, kakao a hlavně sladký rum, který tolik miluji. Hned se mi asociuje El Dorado, které mám na úplném vrcholu svého rumového žebříčku a hned mohu dodat, že Presidente je jeho rovnocenný soupeř… spíš kamarád, protože tyhle dva týpci si budou u mě hodně rozumět. Dojezd je dlouhý a výrazný. Vždy když musím nečekaně měnit svoje medailové pozice v rumovém pelotonu, tak to je moc příjemný okamžik. A ten teď právě nastal.

rank_bottle

rank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottle

95%

Dominikánská republika
Recenze na whisky.nethar.cz/forum
Recenze na rumreviews.com
Oficiální stránky výrobce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.