Pyrat X.O. Reserve

pyratTuhle rumovou divočinu jsem zkoušel ve Starém pánovi ve Strašnicích. Je to něco naprosto jiného než rumový mainstream (Zacapa, El Dorado). Totálně mě odzbrojila výrazná chuť citrusů. Prásklo mě to nejdřív přes nos a pak i přes jazyk a ohromně mě to sedlo.
S rumy teprve začínám, ale vím, že PYRATa bych poznal mezi ostatními i já naprosto ihned, tím si jsem jistý. Jako kdybych pil pomerančovo-citrusový nektar pocukrovaný skořicí, sladký ale poznávám tam i tu citrusovou kyselost, ostrost, která mi nabuzuje velkou svěžest. Chuť vydrží na jazyku dlouho po polknutí. Na rozdíl od klasických rumových chutí, které mi navozují spíš klidnou, vláčnou, rozvážnou chvíli, mě PYRAT osvěžil, snad mi až roztáhl zorničky :-) Takže PYRATa si rozhodně nedávám na seznam pití na uspání :-) Brzy koupím flašku a tento článek poté aktualizuji.

Aktualizace 3. 9. 2014. Koupil jsem lahev a vše výše uvedené platí. Je to pomerančový nektar, který v puse překvapí svou výraznou (ale příjemnou) citrusovou kyselostí. S ničím nezaměnitelný rum. Pil jsem ho i v rámci delšího rumového večera po El Doradu 12. Když bude mít náhodou Pyrat rumovou společnost v rámci degustačního večera, tak na něj musí přijít řada až jako na poslední kousek, protože je tak výrazný, že by zbytek rumů utloukl.

rank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottle95%

Ostrov Anquilla
Recenze na whisky.nethar.cz/forum
Recenze na rumreviews.com
Oficiální stránky výrobce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.