Matusalem Gran Reserva 15

matusalem15Tato směs až patnáctiletých rumů z Dominikánské republiky mě hodně mile překvapila. Už samotná etiketa na flašce se mi líbí a pozitiva pokračují i po odšpuntování.

Vůně je pravá rumová a poměrně silná. Barva středně světlá, přesně na půl cesty mezi chcankami Centenario 7 a černochem El Dorado 12. Na jazyku skoro nepálí alkohol a to mám rád. Po chvíli se začne projevovat jemná chuť s karamelem v čele, cítím i tu příjemnou „rumovou“ kůži. Pro mě rum jak má být. Jeden z mála rumů, kde se absolutně nesejdu s názorem kluků z rumreviews.com. Poměr cena/výkon jeden z nejlepších.

O výrobci jsem se dočetl zajímavou historii. Značka Matusalem (název od biblické starozákonní postavy Metuzalém, který se dožil skoro tisíce let) byla založena dvěma španělskými bratry na Kubě v roce 1872 a věhlas získala ve třicátých letech, kdy v USA byla prohibice a Američané se jezdili zdunět na Ostrov Svobody. Po kubánské revoluci přišlo znárodnění a původní majitelé museli z Kuby odejít. Výroba pokračovala na Kubě pod státními křídly s pozměněnou značkou Ron Santiago. Potomci původních majitelů značku obnovili v Dominikánské republice až v roce 2002 a od té doby můžeme pod značkou Matusalem opět popíjet prémiové rumy z Karibiku.

rank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottle 85%

Dominikánská republika
Recenze na whisky.nethar.cz/forum
Recenze na rumreviews.com
Oficiální stránky výrobce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.