FILM Jizerky: Uhlířova čapka – Čihulova cesta

Jelikož je letošní Medard obzvlášť poctivý, tak jsem musel na Cyrilo-metodějské svátky (6. VII. 2012) změnit pískovcové plány na Čihulovu cestu na Uhlířovu čapku. Kolem této klasiky už chodíme dlouho a je ostuda, že jsme ji ještě nelezli. Napadlo mě vzít s sebou kameru a zkusit si poprvé natočit něco z lezení.

Samotná cesta je moc pěkná klasika. Nástup je snadným jištěným traverzem zleva do prvního komínu, jím lehce klasickým komínovým stylem vzhůru. Na jeho konci se nachází možnost tutového jištění – hodiny. Klíčové místo cesty je traverz doleva do hlavního komína. V traverzové ruční spárce dlouhé necelý metr je též možnost dobrého jištění friendem. Žáby drží, stupy jsou po jemných krystalech. Mě se osvědčil tento styl traverzování: zhruba do 2/3 traverzu dát pravou ruku na tutovou žábu, nohama se postavit na krystaly a levou rukou hlubokou žábu dlaní vzhůru. V tento moment pravou rukou vzít pravou hranu komínu a tělo se samo překlápí dovnitřku komína. Již v bezpečí komína se člověk narovná. Snadno komínem ke kruhu a další traverz doprava. Žáby opět dobré, krystaly na nohy též. Dolez bezproblémový.

Ještě jsme si vylezli pár cest na Hradbách a Panence a tím jsme zpečetili vydařený den. Při střihu videa z Čihulovky jsem si poprvé vyzkoušel efekt zrychlení a poprvé jsem dal do videa klasickou hudbu.

Video v originální velikosti si můžete stáhnout zde (*.avi, 327 MB).

FOTOGALERIE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.