Diplomatico Reserva Exclusiva

Tento v tuzemsku hodně známý dvanáctiletý venezuelský rum s etiketou i tubusem zbarveným do zelena je u nás rozšířen stejně jako Zacapa a jeho dostupnost je opravdu snadná. Mnohokrát jsem u něj skončil v hospě, protože to byla jediná tutová volba. Ale láhev mám doma až nyní a proto se tato legenda dostává na mé stránky až jako devatenáctý rum.

Barva je poctivě tmavší a vůně výrazně hutná, při hlubokém přičichnutí je cítit mírná štiplavost. Na jazyku rozeznávám čokoládu, citrusy. Tak sladký, jak skoro všichni tvrdí, pro mě rozhodně není. El Dorado a Presidente Marti je se sladkostí o kategorii výš. Hned v druhé řadě se u mě hlásí nějaké lehce ostré koření, které neumím rozpoznat a jazyk začíná cítit mírné štípání, které pramení právě z této lehce kořenité chutě v kombinaci se štiplavostí alkoholu. Tuto charakteristiku mám u Diplomatica pro sebe zafixovanou a přetrvává i po polknutí. Dojezd je spíš kratší.

Celkově se jedná o velice dobrý rum, takovou jistou volbu. Řekl bych, že to je takový nejjednodušší vstup do elitní kategorie rumů.

85%

Venezuela
Recenze na whisky.nethar.cz/forum
Recenze na rumreviews.com
Oficiální stránky výrobce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.