Matusalem Gran Reserva 15

matusalem15Tato směs až patnáctiletých rumů z Dominikánské republiky mě hodně mile překvapila. Už samotná etiketa na flašce se mi líbí a pozitiva pokračují i po odšpuntování.

Vůně je pravá rumová a poměrně silná. Barva středně světlá, přesně na půl cesty mezi chcankami Centenario 7 a černochem El Dorado 12. Na jazyku skoro nepálí alkohol a to mám rád. Po chvíli se začne projevovat jemná chuť s karamelem v čele, cítím i tu příjemnou „rumovou“ kůži. Pro mě rum jak má být. Jeden z mála rumů, kde se absolutně nesejdu s názorem kluků z rumreviews.com. Poměr cena/výkon jeden z nejlepších.

O výrobci jsem se dočetl zajímavou historii. Značka Matusalem (název od biblické starozákonní postavy Metuzalém, který se dožil skoro tisíce let) byla založena dvěma španělskými bratry na Kubě v roce 1872 a věhlas získala ve třicátých letech, kdy v USA byla prohibice a Američané se jezdili zdunět na Ostrov Svobody. Po kubánské revoluci přišlo znárodnění a původní majitelé museli z Kuby odejít. Výroba pokračovala na Kubě pod státními křídly s pozměněnou značkou Ron Santiago. Potomci původních majitelů značku obnovili v Dominikánské republice až v roce 2002 a od té doby můžeme pod značkou Matusalem opět popíjet prémiové rumy z Karibiku.

rank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottlerank_bottle 85%

Dominikánská republika
Recenze na whisky.nethar.cz/forum
Recenze na rumreviews.com
Oficiální stránky výrobce


rumy-728x90-1493886825.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.