Diplomatico Reserva Exclusiva

Tento v tuzemsku hodně známý dvanáctiletý venezuelský rum s etiketou i tubusem zbarveným do zelena je u nás rozšířen stejně jako Zacapa a jeho dostupnost je opravdu snadná. Mnohokrát jsem u něj skončil v hospě, protože to byla jediná tutová volba. Ale láhev mám doma až nyní a proto se tato legenda dostává na mé stránky až jako devatenáctý rum.

Barva je poctivě tmavší a vůně výrazně hutná, při hlubokém přičichnutí je cítit mírná štiplavost. Na jazyku rozeznávám čokoládu, citrusy. Tak sladký, jak skoro všichni tvrdí, pro mě rozhodně není. El Dorado a Presidente Marti je se sladkostí o kategorii výš. Hned v druhé řadě se u mě hlásí nějaké lehce ostré koření, které neumím rozpoznat a jazyk začíná cítit mírné štípání, které pramení právě z této lehce kořenité chutě v kombinaci se štiplavostí alkoholu. Tuto charakteristiku mám u Diplomatica pro sebe zafixovanou a přetrvává i po polknutí. Dojezd je spíš kratší.

Celkově se jedná o velice dobrý rum, takovou jistou volbu. Řekl bych, že to je takový nejjednodušší vstup do elitní kategorie rumů.

85%

Venezuela
Recenze na whisky.nethar.cz/forum
Recenze na rumreviews.com
Oficiální stránky výrobce


rumy-728x90-1493886825.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.