ACTIONPRO X7: outdoorová kamera, recenze, názor, zkušenost (průběžně aktualizováno)

ACTIONPRO X7.
ACTIONPRO X7.

Záplava “akčních” záběrů pořízených outdoorovou kamerou na youtube, vimeo a dalších serverech spláchla i takovou konzervu jako jsem já. Sesbíral jsem si dostupné informace o dostupných kamerách, které splňovaly mé požadavky, a vyšli mi z toho tito konkurenti: GOPRO Hero 3, ISAW Extreme, MAGICAM 21SD a ACTIONPRO X7, ze kterých jsem začal vybírat tu pravou.


Proti zakladateli tohoto segmentu trhu (GOPRO) v mých očích hrála příliš velká cenová prémie za značku. V základu je to holátko a cena volitelného příslušenství je hodně nadsazená (chybí display, nutnost mít “chytrý” telefon s wifi – nemám a mít nechci). MAGICAM 21SD znamená hodně muziky za dobrou cenu. ISAW Extreme a ACTION X7 u mě měli navrh hlavně za funkci timelapse video (bez nutnosti úpravy v počítači obě kamery rovnou ukládají časosběrné video).

Podle svých zažitých zvyků jsem se moc dlouho nerozhodoval a volba padla na ACTIONPRO X7. Technické specifikace jsou k dispozici všude možně (např. na stránkách Cel-Tec.cz), takže je zde nebudu rozebírat. Mě přesvědčily zejména tyto parametry: display, již zmíněné timelapse video, kvalitní objektiv (8 asferických skel), “líbivé” podání barev (pro někoho možná moc saturované). Je škoda, že kamera nemá stativový závit přímo na svém těle. Přišroubování na stativ je řešeno zvláštní redukcí namontovanou na základní kryt – zde. Toto příslušenství je v základním balení, takže to není výtka, jen nerozumím, proč to výrobce neudělal rovnou na těle kamery. K základnímu balení jsem přikoupil ještě držák typu čelovka a držák na sklo. Zde se soustředím na své vlastní zkušenosti s touto kamerou.

První výlet s novou kamerou jsme podnikli v krásném babím létě 29. září 2013 a bez větších příprav z toho vypadla tahle rychlovka ve dvou verzích – barevné a čb. Editováno v Pinnacle Studio Ultimate 12, záběry z kola jsou v tomto programu zrychlené na 200-250%, lezení na Sněžnou hlavičku je pořízeno funkcí timelapse video (obrázek/1 sekundu).

 

Další pokus s kamerou ACTIONPRO X7 jsem udělal 17. listopadu 2013. Vyšlo krásné počasí, tak jsme natáhli v Huti lajnu a vzali s sebou i kameru, abychom natočili naše slacline začátky. Většina záběrů je natočená kamerou ACTIONPRO X7, pár detailů Sony HDR-TG3.

Začátek prosince 2013 jsme strávili na ostrově věčného jara – Tenerife. Další seznamování s kamerkou Actionpro X7, detaily točeny Sony HDR-TG3. Napadlo mě pojmout film jako vzpomínku z daleké budoucnosti, de facto moje první sci-fi 🙂

Dostal jsem nápad natočit roadmovie klip ke skladbě „Orthodox“ mé oblíbené kapely KRABATHOR. Nápadů na záběry jsem pár měl, ale ve finále jsem jich stihl kvůli zapadajícímu slunci realizovat jen část. Jde spíš o experiment, kde jsem si chtěl vyzkoušet pár věcí. Při generování jsem pozapoměl zkontrolovat finální parametry, takže nakonec to není v HD kvalitě ale jen 700 x 400 px. Za zmínku stojí datum natáčení 19. ledna 2014. Vypadá to spíš na jaro. Kamera: ACTIONPRO X7, detaily SONY HDR-TG3.

Krátké video z našeho double výstupu na Kriváň z března 2014. Opět kombinace kamer Actionpro X7 a Sony HDR-TG3.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokud chceš zadat komentář vyplň tento filtr proti spamovým robotům Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.